E43RB-FW405-C
Product Categories
Beijing Silk Road Enterprise Management Services Co.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
E43RB-FW405-C
Category : Optoelectronics LCD, OLED, Graphic
Background Color : -
Display Type : TFT - Color
Product Status : Active
Package : Box
Viewing Area : 56.16mm W x 93.60mm H
Series : -
Diagonal Screen Size : 4.3" (109.22mm)
Graphics Color : Red, Green, Blue (RGB)
Touchscreen : Capacitive
Mfr : Focus LCDs
Backlight : LED - White
Display Mode : Transmissive
Interface : MIPI DSI
Dot Pixels : 480 x 800
Controller Type : ILI9806
Description : 4.3" TFT IPS MIPI DSI CAPACITIVE
Contact Now
Capacitive Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color MIPI DSI 4.3" (109.22mm) 480 x 800